Skład stałych komisji Rady Miasta Zabrze, kadencja 2018-2023

Komisja Budżetu i Inwestycji

Przewodniczący: Janusz Bieniek
Wiceprzewodniczący: Grzegorz Turek
Członkowie:

  • Łucja Chrzęstek – Bar
  • Gabriela Bator
  • Alojzy Cieśla
  • Krystian Jonecko
  • Przemysław Juroszek
  • Adam Harasimowicz
  • Grzegorz Lubowiecki
  • Sebastian Markisch
  • Ferdynand Reiss
  • Agnieszka Rupniewska
  • Wioletta Szymańska

Komisja Ekologii

Przewodniczący: Urszula Potyka
Wiceprzewodniczący: Kamil Żbikowski
Członkowie:

  • Alojzy Cieśla
  • Grzegorz Turek
  • Krystian Jonecko
  • Adam Ilewski

Komisja Gospodarki Komunalnej

Przewodniczący: Przemysław Juroszek
Wiceprzewodniczący: Adam Harasimowicz
Członkowie:

  • Alojzy Cieśla
  • Sebastian Dziębowski
  • Rafał Grygiel
  • Krystian Jonecko
  • Janusz Bieniek
  • Dariusz Walerjański
  • Grzegorz Lubowiecki
  • Wioletta Szymańska
  • Grzegorz Turek

Komisja Kultury i Dziedzictwa

Przewodniczący: Dariusz Walerjański
Wiceprzewodniczący: Urszula Potyka
Członkowie:

  • Sebastian Dziębowski
  • Mariola Olichwer
  • Jerzy Pabis

Komisja Oświaty

Przewodniczący: Sebastian Markisch
Wiceprzewodniczący: Janusz Bieniek
Członkowie:

  • Łucja Chrzęstek – Bar
  • Rafał Grygiel
  • Grzegorz Olejniczak
  • Mariola Olichwer
  • Jerzy Pabis
  • Marian Rau
  • Ferdynand Reiss

Komisja Polityki Gospodarczej i Rozwoju Miasta

Przewodniczący: Ferdynand Reiss
Wiceprzewodniczący: Dariusz Walerjański
Członkowie:

  • Agnieszka Rupniewska

Komisja Prawa i Bezpieczeństwa Publicznego

Przewodniczący: Joachim Wienchor
Wiceprzewodniczący: Adam Ilewski
Członkowie:

  • Damian Trześniewski

Komisja Sportu, Turystyki i Rekreacji

Przewodniczący: Damian Trześniewski
Wiceprzewodniczący: Adam Ilewski
Członkowie:

  • Łucja Chrzęstek – Bar
  • Grzegorz Olejniczak

Komisja Zdrowia Polityki Społecznej

Przewodniczący: Jerzy Pabis
Wiceprzewodniczący: Gabriela Bator
Członkowie:

  • Sebastian Dziębowski
  • Urszula Potyka

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący: Grzegorz Turek
Wiceprzewodniczący, Sekretarz: Grzegorz Lubowiecki
Członkowie:

  • Damian Trześniewski
  • Joachim Wienchor
  • Alojzy Cieśla

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

Przewodniczący: Gabriela Bator
Wiceprzewodniczący: Marian Rau
Członkowie:

  • Sebastian Markisch
  • Joachim Wienchor
  • Kamil Żbikowski

Miasto