Zabrze przestrzenią rozwoju

III edycja

W ubiegłym roku w Zabrzu odbyły się dwie edycje budżetu partycypacyjnego. Wyniki głosowania pokazały, że mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu inicjatywach i nie brakuje im ciekawych pomysłów, dzięki którym nasza Mała Ojczyzna ma szansę jeszcze bardziej rozkwitnąć.
Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania. Każdy zabrzanin może mieć swój udział w pozytywnych przemianach, jakie przechodzi nasze miasto. Dziś możemy nie tylko korzystać z nowych inwestycji i przedsięwzięć, ale samemu je kreować, dostrzegać potrzeby i podpowiadać, które są tymi najpilniejszymi.
Liczę na to, że trzecia edycja budżetu partycypacyjnego spotka się z państwa dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy kolejny raz pokażą, jak duży potencjał drzemie zarówno w nich, jak i w naszym mieście.
Zachęcam Państwa do udziału w trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego. Jestem przekonana, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Zabrza

Do wykorzystania w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego w edycji na rok 2017 będzie kwota 4 mln zł, z której przeznaczone na projekty realizowane w dzielnicach „małych” będzie 1,3 mln zł, a w dzielnicach „dużych” – 2,7 mln zł.

Dzielnice „duże”Dzielnice „małe”
BiskupiceGrzybowice
Centrum PołudnieKończyce
Centrum PółnocMaciejów
GuidoMakoszowy
HelenkaOs. Mikołaja Kopernika
MikulczyceOs. Młodego Górnika
Os. KotarbińskiegoPawłów
RokitnicaZaborze Południe
Zaborze PółnocZandka

W przypadku pytań prosimy o telefon pod numer 32 27 39 606 (poniedziałek – piątek godz. 7:30 – 15:30) lub e-mail: umz@um.zabrze.pl

Dla Mieszkańców