Poznaliśmy laureatów XI edycji Zabrzańskiego Biznesplanu

21.03.2024

20 marca w Hotelu Diament rozstrzygnięto XI edycję konkurs „Zabrzański Biznesplan”, który z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik organizowany jest od 2013 roku. Konkurs służy wspieraniu przedsiębiorczości i pobudzaniu aktywności gospodarczej mieszkańców Zabrza.

Wartość dotychczas przyznanych nagród przekroczyła już dwa miliony złotych. W trakcie tych jedenastu edycji konkursu złożono 258 pomysłów na biznes, a 34 laureatów otrzymało cenne nagrody. Część z nich obecnie sama funduje wsparcie dla nowych przedsiębiorców, będąc partnerami naszej inicjatywy.

W uroczystej gali uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu gospodarczego, świata nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu Elżbieta Korecka prezes Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji Mariola Majchrzyk, prezes Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Piotr Niemiec, prezes PGBiPH „POCH” Sp. z o.o. w Zabrzu Gabriela Pudlo-Chojnacka oraz prezes PG DEMEX Sp. z o.o. Zbigniew Barecki.

– Kolejni młodzi i ambitni zabrzanie zrealizują w naszym mieście swoje pomysły na biznes. Wczoraj rozstrzygnęliśmy jedenastą już edycję konkursu „Zabrzański Biznesplan” – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Od 2013 roku w ten sposób stymulujemy lokalną przedsiębiorczość i pobudzamy aktywność biznesową zabrzan. Konkurs wspierają banki, prywatne firmy, spółki miejskie, a także instytucje otoczenia biznesu. Podmioty te ufundowały dotąd nagrody o łącznej wartości blisko 2 milionów złotych. Na przestrzeni ostatnich lat inicjatywa zyskała ok. 100 partnerów, a 260 uczestników zgłosiło swoje biznesplany. Szczególnie cieszy mnie fakt, że pośród aktualnych parterów jest wielu laureatów poprzednich edycji. Serdecznie dziękuję wszystkim partnerom. Laureatom gratuluję zwycięstwa i życzę skutecznego rozwoju firm. Mam nadzieję, że już wkrótce to Wy będziecie parterami konkursu i wesprzecie nowe podmioty w naszym mieście – dodaje prezydent Zabrza.

W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali:

I miejsce:

Joanna Pyrskała
Tytuł zwycięskiego biznesplanu: Artystyczne meble modułowe.

Produkcja i sprzedaż artystycznych, ręcznie tworzonych elementów wystroju wnętrz przez jedną osobę będącą: dekoratorem wnętrz, renowatorem mebli i artystą plastykiem: drewniane meble modułowe, nowoczesne obrazy na płótnie oraz pokrewnych: lustra w ramie drewnianej czy autorskie świece sojowe w kryształach. Prowadzenie warsztatów artystycznych ale dzieci i dorosłych.

II miejsce:

Jakub Kurdybelski
Tytuł Biznesplanu: Urządzenia szkolno – treningowe dla wojska i rynku medycznego.

Produkcja symulatorów sprzętu wojskowego i urządzeń szkolno-treningowych. Oferta serious gaming w sektorze medycznym w zakresie pierwszej pomocy medycznej, produkty i usługi związane z cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją.

III miejsce ex equo:

Bartłomiej Niklasiński
Tytuł biznesplanu: PARKIET DOKTOR kompleksowe i innowacyjne usługi parkieciarskie.

Mirosław Korwek
Tytuł biznesplanu: Perfumeria niszowa – Atelier Figarola w stylu prowansalskim.

Wyróżnienia I stopnia

• Aleksandra Mojska – Facecraft Salon Masażu Twarzy – miejsce, gdzie uroda spotyka się  ze spokojem
  • Patrycja Rutkowska – Dietetyk Rutkowska.

Wyróżnienia II stopnia

• Violinowa Oberża – na scenę zapraszam Panią Violettę Walczakowską Fiec
  • Michał Cholewa – wzrost konkurencyjności firmy MS Michał Cholewa
  • Edyta Bukowska – Social Food Creators Nowoczesna obsługa mediów społecznościowych i kreacja wizerunku restauracyjnego.
  • Agnieszka Nastula – Reaktywacja zespołu „Reaktywacja”.

Wyróżnienia III stopnia

• Julia Kulka – Sklep Odzieżowy „Black Magic”
  • Bogdan Jędrek – Budowa oraz rozwój profesjonalnej i innowacyjnej firmy usługowej zarządzającej nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych
  • Urszula Sokół – PANI  PORZĄDKU
  • Katarzyna Wójcik – SPA „Alivio”.

– Dziękuję wszystkim uczestniczącym w organizacji tego projektu osobom oraz partnerom biznesowym. Szczególnie cieszy mnie zaangażowanie laureatów lat poprzednich, którzy pomagają młodszym kolegom i koleżankom – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dzięki „Zabrzańskiemu Biznesplanowi” w Zabrzu powstała wyjątkowa przestrzeń do wymiany doświadczeń i czerpania z wiedzy doświadczonych przedsiębiorców, co podkreślają laureaci poprzednich edycji. Zapewniając kompleksowe zaplecze infrastrukturalne oraz eksperckie Miasto otacza młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w biznesie merytoryczną opieką, a także pomocą logistyczną. Nieustannie podejmowane są też intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego miasta.

W dotychczasowych jedenastu edycjach „Zabrzańskiego Biznesplanu” zgłoszonych zostało 258 projektów przez 260 uczestników, a partnerzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ok. dwóch milionów zł. Otrzymało je 34 laureatów, z czego 29 nadal aktywnie prowadzi firmy, a tylko 5 laureatów zawiesiło działalność gospodarczą. Od samego początku Konkurs wspierają banki, prywatne firmy, spółki miejskie, instytucje otoczenia biznesu. Pierwsza edycję wsparło 13 partnerów. Obecnie współpracujemy z 45.

Jeszcze w tym roku ruszy XII edycja Zabrzańskiego Biznes Planu. Szczegóły wkrótce na www.miastozabrze.pl