Już w najbliższą niedzielę – Śląski Dzień Dziecka

25.05.2023

Niepowtarzalny i wyjątkowy Śląski Dzień Dziecka organizuje w tym roku Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Nieco wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, 28 maja, na najmłodszych mieszkańców naszego regionu czeka moc atrakcji w kompleksie Sztolni Królowa Luiza.

Tego dnia w Parku 12 C, w godzinach 10.00-18.00 będzie można bawić się w strefie animacji i warsztatów. W programie: wielkie dmuchańce, festiwal baniek mydlanych, wodne kule, warsztaty plastyczne, syntetyczne lodowisko, zjeżdżalnia pontonowa, fotobudka 360, piana party, a także wielki tor przeszkód (plac zabaw).

To jeszcze nie koniec atrakcji przygotowanych w tym roku przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W Strefie Carnall (ul. Wolności 408) o godzinie 18.00 odbędzie się koncert gwiazd. Na scenie wystąpią Julia Żugaj i Dawid Kwiatkowski!

Specjalnie z okazji Dnia Dziecka Sztolnia zaprasza również na zwiedzanie podziemnej trasy zaaranżowanej na wzór lodowego świata i wspólne poszukiwanie zaginionego mleczyka. Moc emocji gwarantowana.
Co czeka Was po drodze? Niezwykłe spotkania – podobno widziano mamuty, zadania i zagadki, a na koniec przejażdżka górniczą kolejką. Bilety na trasę można kupić na podziemnaprzygoda.pl