Bundesliga zrewitalizowała boisko przy ul. Gdańskiej

25.05.2023

Niemiecka Bundesliga na stałe zagościła w Zabrzu – wszystko za sprawą zrewitalizowanego boiska przy ul. Gdańskiej 40D. Inwestycja to efekt międzynarodowej inicjatywy Bundesliga Common Ground, która podobne przedsięwzięcia zrealizowała już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku, czy Niemczech. Wczoraj Zabrze, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyło do tego prestiżowego grona.

Podczas wczorajszego otwarcia nowego obiektu nie mogło zabraknąć piłkarzy Górnika Zabrze z Lukasem Podolskim na czele. To właśnie z inicjatywy byłego mistrza świata The Common Ground zainteresowało się właśnie naszym miastem. – Nie ma co ukrywać, że miałem swój udział w tej lokalizacji. W Bundeslidze mam status gwiazdy i po prostu im powiedziałem, że to musi być Zabrze. Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca. Sam zaczynałem grać w dużo gorszych warunkach, po prostu na ulicy – mówił Lukas Podolski, który podkreślił, jak ważne dla dzieci i młodzieży jest budowanie niezbędnej infrastruktury. Dzięki temu najmłodsi zyskali w Zabrzu kolejne boisko, na którym mogą szlifować swój piłkarski talent. W ramach projektu powstał również okolicznościowy mural.

Na przybyłych na otwarcie boiska przy ul. Gdańskiej czekały liczne atrakcje, takie jak m.in.: animacje, konkursy, gadżety i autografy, czy też rozgrywki na konsoli, dzięki którym uczestnicy mogli poczuć atmosferę panującą na stadionach Bundesligi. Na nowym obiekcie rozegrany został również mini-turniej, w którym udział wzięła m.in. młodzież z Akademii Górnika Zabrze. Wygrała szkółka patronacka Łukasza Piszczka z Goczałkowic – partner Borussi Dortmund. Honor Zabrza obroniły natomiast zwyciężając dziewczęta z Kobiecego Klubu Sportowego Górnik Zabrze.

Bundesliga Common Ground to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu szeroko rozumianą popularyzację gry w piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży. Swoje działania realizuje właśnie poprzez budowanie i remontowanie boisk piłkarskich na całym świecie. Partnerem inwestycji w naszym mieście była Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa.