Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu przeprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Branżowej nr 7 w Zabrzu

01.02.2023

Wybór zawodu to niezwykle poważna decyzja, przed którą stają młodzi ludzie. Jeśli wybiorą już swoją drogę zawodową, kolejnym ważnym krokiem jest znalezienie pracy. Aby im w tym pomóc Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu nawiązał współpracę ze Szkołą Branżową I Stopnia nr 7. Dzisiaj w siedzibie Urzędu podpisano umowę w ramach której uczniowie klas trzecich, którzy uczą się w zawodach murarz-tynkarz, ślusarz, elektryk, kucharz, fryzjer oraz sprzedawca będą brali udział w serii warsztatów. Zajęcia przybliżą młodzieży zagadnienia związane z poszukiwaniem pracy.

Na umowie podpisy złożyły: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu Elżbieta Korecka oraz dyrektor Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu Beata Górecka. Zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba przekazała stronom egzemplarze dokumentu podczas uroczystego spotkania.

Uruchomienie zaangażowania dzieci i młodzieży, wzbudzanie w nich ciekawości i motywacji do pracy, a także nadążanie zarówno za zmieniającą się gospodarką, jak i oczekiwaniami pracodawców to największe wyzwania współczesnego poradnictwa zawodowego. Wierzę, że podpisana dzisiaj umowa będzie służyła również innym szkołom jako przykład współpracy – komentowała zastępca prezydent Zabrza Katarzyna Dzióba.

Celem porozumienia jest promowanie idei świadomego wyboru kariery zawodowej, kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami rynku pracy, przeciwdziałanie bezrobociu oraz wspieranie uczniów w doborze odpowiednich kwalifikacji.

Pierwszy z cyklu warsztatów doradczych pn. „Cennych wskazówek cztery na początek mojej kariery” odbył się już dzisiaj. Na uczestników będą czekały jeszcze trzy spotkania prowadzone przez doradców zawodowych PUP w siedzibie urzędu. Tematyka spotkań związana jest z nabyciem umiejętności i wiedzy dotyczącej poruszania się po rynku pracy, przygotowaniem wizytówki zawodowej, poznaniem sposobów i metod poszukiwania zatrudnienia. Informacje pozyskane podczas warsztatów młodzież będzie miała okazję wykorzystać podczas zaplanowanego na zakończenie całego cyklu wakacyjnego kiermaszu ofert pracy.