Zakończył się drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych „Lato w Zabrzu”

12.08.2022

W naszym mieście zakończył się dzisiaj drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych „Lato w Mieście”, organizowanych przez Miasto Zabrze. Dzieci uczestniczące w zajęciach zwiedzały Zabrze oraz poznawały specyfikę różnych zawodów. Projekt odbył się w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Półkolonie, które koordynowało Centrum Rozwoju Rodziny, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które wzięły w nich udział z pewnością spędziły czas ciekawie i aktywnie. W programie znalazły się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.

Dzieci miały niebywałą okazję odegrania poszczególnych ról, tworząc na Sali Sesyjnej dziecięce obrady Sesji Rady Miasta. Dodatkowo poznały zasady funkcjonowania Urzędu oraz miały okazję wcielić się zarówno w rolę urzędnika, jak i klienta, realizując między sobą specjalnie dedykowane wnioski o wydanie prawa jazdy na Sali Obsługi Klienta. Uczestnicy zobaczyli także, jak przebiega wydawanie dowodu osobistego oraz rejestracja samochodu. Młodzi praktykanci mogli również zajrzeć do urzędowego archiwum.