Zabrze Business Run – pobiegli by pomóc

28.06.2022

26 czerwca, na terenie strefy ekonomicznej, odbyła się impreza biegowa pn. Zabrze Business Run. Uczestnicy rywalizowali m.in w sztafecie, biegu i nording walking.

Bieg miał na celu nie tylko promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, ale także charytatywne wsparcie chorego na neuroblastomę Janka Paleja. Była to również doskonała okazja do integracji nie tylko zabrzańskiego, ale i ogólnopolskiego środowiska biznesowego. Impreza odbyła się w zabrzańskiej strefie ekonomicznej – przestrzeni, która od początku przewidziana została nie tylko pod kątem powstającego tam przemysłu, ale także z myślą o pieszych i rowerzystach.

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z całej Polski. Jedną z dyscyplin był bieg sztafetowy 4 x 2,5 kilometra dedykowany przedsiębiorstwom. W kategorii open na zawodników czekał dystans 2 x 2,5 km z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Na koniec odbyła się licytacja produktów i usług firm, które wzięły udział w biegach, z których dochód został przeznaczony na wsparcie chorego Janka.