Za nami 15. edycja Festiwalu Kwiatów

27.06.2022

Już po raz piętnasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbył się Festiwal Kwiatów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W trakcie dwudniowej imprezy licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i regionu podziwiali bogatą roślinność i kolorowe rabaty kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze z sadzonkami: ziół, bylin i krzewów ozdobnych. Pracownicy ogrodu udzielili wiele praktycznych porad z zakresu hodowli i pielęgnacji roślin. Ciekawie prezentowała się oferta rękodzieła artystycznego: ceramika, biżuteria, papieroplastyka.

Impreza obfitowała będzie w spotkania dla dużych i małych, w tym m.in.: warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie kreatywne, perkusyjne czy szachowe i wreszcie przedstawienie utalentowanych przedszkolaków–wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znaleźli coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Nie zabrakło też kwiatów – zarówno kolorowych krzewów, jak i bylin jedno czy dwuletnich.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Kwiatów wystąpiła Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza oraz zespoły: Blue Dragonfly, Tukej, NIVEL oraz Patryk Filipowicz wraz z Pawłem Synowcem. W programie Festiwalu znalazło się też sporo wykładów, pokazów oraz spotkań z poezją. Ciekawą propozycją był z pewnością „Bank drzew”, w ramach którego za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew. 

Organizatorami Festiwalu Kwiatów byli: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.