Dzisiaj w Zabrzu startuje IV edycja Majowego Festiwalu Tanga

27.05.2022

Przez najbliższe trzy dni w naszym mieście będzie można podziwiać prawdziwych mistrzów tanga! Pojawi się tutaj kilkuset tancerzy z Polski i zagranicy, by uczyć się od najlepszych – mistrzowskich par z Argentyny. A to wszystko w ramach Majowego Festiwalu Tanga 2022!

Majowy Festiwal Tanga to trzydniowa impreza, która rozpocznie się dzisiaj, o godz. 15.00. Organizatorzy – Majowa Szkoła Tańca oraz Stowarzyszenie Nasze Miasto Tańczy – zapraszają do siedziby MST przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzisiaj odbędzie się seminarium, w trakcie którego poruszone zostaną m.in. nst. tematy: „Muzykalność w milondze. Baw się muzyką i ciesz tańcem!”, „Synchronizacja, siła i precyzja w parze. Technika indywidualna i technika w parze w celu osiągniecia prawdziwego połączenia” czy też „Technika solo dla panów”.

W sobotę i niedzielę w ramach Festiwalu odbędą się bezpłatne warsztaty tanga dla początkujących, w trakcie których prowadzący opowiedzą m.in. o podstawowych krokach i założeniach tanga, technice solo dla kobiet czy też pięknie i jakości ruchu.

W niedziele, na zakończenie Majowego Festiwalu Tanga w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się spektakl muzyczno-taneczny “Bandonegro i mistrzowie tanga”. Tego wieczoru na zabrzańskiej scenie wystąpi Bandonegro – światowej klasy polska orkiestra tango, należąca do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku (Michał Główka– bandoneon / akordeon, Jakub Czechowicz- skrzypce, Marek Dolecki- fortepian, Marcin Antkowiak- kontrabas). Zespół prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

Zespół współpracuje z wybitnymi tancerzami m.in. Roxana Suarez & Sebastian Achaval, Facundo Pinero & Vanesa Villalba, Clarisa Aragone & Jonathan Saavedra, Los Totis, jak i wokalistami oraz muzykami tangowej sceny m.in. Nelson Pino, Roberto Siri, Carlos Roulet czy Andres Martorell. Tym razem wystąpią z nimi: Antonella Terrazas & Ivan Terrazas (Argentyna), Lorena González Cattáneo & Gastón Camejo (Urugwaj), Müge Üner & Selçuk Atalay (Turcja) oraz Magdalena Myszka & Rava Azeredo da Silveira (Polska, Szwajcaria).

Więcej informacji o tancerzach, których umiejętności będziemy mogli podziwiać już w najbliższą niedzielę w Teatrze Nowym w Zabrzu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Więcej informacji o IV Majowym Festiwalu Tanga znajdziecie Państwo na stronie: https://www.maytangofestival.eu/