Bezpłatna komunikacja miejska ZTM dla uchodźców z Ukrainy/ Безкоштовний громадський транспорт ЗТМ для біженців з України

03.03.2022

Od 28 lutego wszyscy obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM). Podczas kontroli biletów, należy pokazać ukraiński paszport lub inny dokument potwierdzający narodowość ukraińską lub dokument potwierdzający status uchodźcy wojennego.

З 28 лютого всі громадяни України можуть безкоштовно користуватися міським транспортом Транспортного Управління Агломерації (ZTM). При перевірці квитків необхідно пред’явити український паспорт або інший документ, що підтверджує українське громадянство, або документ, що підтверджує статус біженця від війни.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.rj.metropoliaztm.pl

Bezpłatne przejazdy dla uchodźców wojennych z Ukrainy obowiązują również w pociągach Kolei Śląskich. Pociągi Kolei Śląskich jeżdżą pomiędzy miastami Metropolii oraz w pozostałej części województwa śląskiego.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.kolejeslaskie.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub pomocy, ZTM prosi o kontakt z infolinią, która pracuje przez 24 h na dobę, przez siedem dni w tygodniu: 800 16 30 30/ +48 42 291 04 05.

Розклад доступний на сайті www.rj.metropoliaztm.pl
Безкоштовний проїзд для біженців з України також діє на поїздах Сілезьких залізниць. Поїзди Сілезьких залізниць курсують між містами Метрополіс і в іншій частині Сілезького воєводства.
Розклад доступний на сайті www.kolejeslaskie.com
За додатковою інформацією або допомогою ЗТМ просить вас звернутися на гарячу лінію, яка працює 24 години на добу, сім днів на тиждень: 800 16 30 30/ +48 42 291 04 05.