Na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika oddano do użytku kort tenisowy

23.11.2021

W Zabrzu od kilku lat z powodzeniem realizowane są kolejne edycje budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta. Jednym z takich właśnie oddolnych wniosków, który zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego jest kort tenisowy, który oddano dzisiaj do użytku na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika.

Wartość projektu przewidującego modernizację istniejącego tu wcześniej mini boiska do gry w piłkę nożną i budowę kortu tenisowego oraz wybrukowanie alejki od ul. Ciołkowskiego do alejki głównej między boiskami wyniosła ponad ćwierć miliona zł.

Na wniosek ten w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim swój głos oddało 405 osób.

W uroczystym oddaniu do użytku nowego kortu tenisowego na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele Rady Miasta Zabrze – Gabriela Bator, Damian Trześniewski i Joachim Wienchor, proboszcz parafii św. Wojciecha w Zabrzu ks. Andrzej Mikula, a także mieszkańcy osiedla i młodzież, która rozegrała już dzisiaj pierwszy mecz na nowo oddanym obiekcie.

To nie jedyny projekt oddany ostatnio w naszym mieście w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaledwie kilka dni temu, 17 listopada, na Osiedlu Kotarbińskiego przy ul. Gdańskiej otwarto wybieg dla psów.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 650 wniosków, z czego 133 projekty zostały wybrane do realizacji. Większość służy już dzisiaj mieszkańcom. Na realizację tych zadań w latach 2015-2021 wydaliśmy ponad 28 mln zł.