Pozyskano środki na montaż instalacji fotowoltaicznych

27.10.2021

Miasto Zabrze pozyskało środki na sfinansowanie mieszkańcom kolejnych instalacji fotowoltaicznych. Przygotowany przez Miasto projekt pn. „Miasto Zabrze Eko – instalacje fotowoltaiczne – odnawialne źródła energii” został pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Śląskiego. Dzięki temu 213 mieszkańców, którzy złożyli wnioski w ubiegłym roku, otrzyma środki na montaż instalacji fotowoltaicznych.

Warto zaznaczyć, że to tylko jeden z wielu projektów proekologicznych skierowanych do zabrzan, które realizowane są aktualnie w naszym mieście. Zachęcamy Państwa do kontaktu z Wydziałem Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu w celu zapoznania się z dostępnymi programami: tel. (32) 373-33-33.

Na działania dedykowane poprawie jakości wody, gleby i powietrza w Zabrzu wydaliśmy w ostatnich latach ponad 300 mln zł. To m.in.:

• dofinansowanie wymiany źródeł ciepła,
  • termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych,
  • rewitalizacja zdegradowanych terenów poprzemysłowych,
  • rozbudowa sieci ciepłowniczej.