IV Literacka Konferencja Naukowa “Przed i po – Wisława Szymborska”

25.10.2021

Dzisiaj w naszym mieście rozpoczyna się IV Literacka Konferencja Naukowa “Przed i po – Wisława Szymborska”. W tym roku spotykamy się na sesji poświęconej twórczości wybitnej polskiej poetki, laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej. Obrady odbędą się w Łaźni Łańcuszkowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul. Wolności 408).

Dzisiejsza konferencja została uroczyście otwarta przez zastępcę prezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego oraz przewodniczącą Rady Miasta Łucję Chrzęstek-Bar. Powitali oni wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia.

Spotykamy się dzisiaj na kolejnej już edycji konferencji literackiej, która staje się dla naszego miasta wyjątkowa, zmieniając i ubogacając kulturalnie jego ofertę. Zabrze jest ważnym miejscem na mapie literackiej naszego kraju czego dzisiejsza konferencja jest niezbywalnym dowodem. Cieszymy się, że dzisiejsze wydarzenie jest okazją do poznania twórczości wybitnej laureatki Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej – powiedział zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski.

Literackie konferencje naukowe, które od kilku lat Miasto Zabrze organizuje z Instytutem Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród wybitnych polskich badaczy, ale także mieszkańców naszego regionu. Współorganizatorami tegorocznej edycji są: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka w Zabrzu.

Dzisiaj wieczorem, o godz. 17.00, w Łaźni Łańcuszkowej (ul. Wolności 408), zaplanowano panel dyskusyjny “Wspominamy poetkę. Wisława Szymborska”. Poetkę wspominać będą przyjaciele i bliscy znajomi – Joanna Gromek-Illg, Teresa Walas, Jerzy Illg oraz Janusz Stępiński.

Więcej o IV Literackiej Konferencji Naukowej “Przed i po – Wisława Szymborska” przeczytacie Państwo TUTAJ.