Trwa plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej

15.09.2021

W okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska) oraz Sztolni Królowa Luiza spotkamy dzisiaj młodych ludzi ze sztalugami. To uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Kończycach, którzy biorą udział w plenerze malarskim na ulicach naszego miasta.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem “100 lat w rytmie Zabrza”.

– Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności z uwagą zanurzając się historię naszego miasta – tłumaczy Piotr Proba, kierownik artystyczny z Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. – Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych będzie można zobaczyć na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy.