Już w niedzielę – warsztaty ekologiczne w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

05.08.2021

Już w najbliższą niedzielę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu o godz. 11.00 rozpocznie się impreza pn. “Dzień Pszczół”. W programie nie zabraknie spotkań ze znawcami tematyki pszczół i pszczelarstwa, a także ciekawych warsztatów, wśród których ofertę dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi fascynaci pszczelego świata. Jedną z atrakcji niedzielnego wydarzenia będą warsztaty ekologie przygotowane we współpracy m.in.: z Fundacją Odzyskaj Środowisko.

W ramach akcji przeprowadzone zostaną nst. warsztaty:

  • Od Elektrycznych Śmieci do ula!

Wspólnie z dziećmi organizatorzy warsztatów poszukają odpowiedzi na pytania: jak się czują pszczoły w mieście? Dlaczego miód jest słodki? Odkryją tajemnice świata pszczół, poznają także sekrety wyjątkowych uli z recyklingu. W czasie warsztatów dzieci przekonają się, że recykling ma wymiar praktyczny, a bycie eko jest dziecinnie proste. Elementy pochodzące z recyklingu elektrycznych śmieci zostaną zamienione w prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy warsztatów wykonają mieszkanki kolorowego ula wraz z ich pszczelim domkiem, a także zaprojektują nietypowy plaster miodu.

  • Pobudzamy zmysły z Elektrycznymi Śmieciami!

Wyobraźnie małych i dużych pobudzą tablice sensoryczne, wykonane z elementów z recyklingu! Dodatkowo na najmłodszych będą czekały pszczele kolorowanki, dzięki którym uczestnicy warsztatów poznają środowisko pszczół oraz zagłębią się w wyjątkową przestrzeń Szkolnego Centrum Recyklingu.

Więcej informacji nt. Dnia Pszczół, który w MOB odbędzie się już w najbliższą niedzielę znajdziecie Państwo TUTAJ.