Boisko w OSR “Walka” zyska nową nawierzchnię

14.06.2021

Dzisiaj, w zabrzańskim Ratuszu przy ul. Religi 1, podpisano umowę na modernizację boiska piłkarskiego w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Walka” przy ul. Jaskółczej. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Jednostki Gospodarki Nieruchomościami w Zabrzu Tomasz Saternus oraz właściciel firmy Interhall Sp. z o. o. Szymon Kurdziel.

– Z myślą o sporcie profesjonalnym, jak również amatorskim i rekreacyjnym konsekwentnie rozbudowujemy miejską infrastrukturę – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Modernizacja ta była długo oczekiwana przez zawodników i uczniów. Pozwoli ona kształcić przyszłe pokolenia zabrzańskich sportowców.

Zakres prac obejmuje:

  • usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją,
  • poprawę górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania,
  • ułożenie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej z liniami do piłki nożnej wraz z wypełnieniem nawierzchni piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym EPDM,
  • montaż nowych bramek piłkarskich.

Inwestycja zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku.

Wartość zamówienia wyniesie 2 mln 250 tys. zł brutto, w tym:

  • dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu „SPORTOWA POLSKA – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020” – 1 mln 125 tys. zł brutto,
  • środki własne Miasta Zabrze – 1 mln 125 tys. zł brutto.