Ruszył nabór do szkoły muzycznej

14.05.2021

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu ogłosiła nabór do klas pierwszych. Wszystkich chętnych do podjęcia nauki w naszej zabrzańskiej szkole muzycznej dyrekcja prosi o składanie wniosków wyłącznie drogą elektroniczną (do pobrania na stronie szkoły w zakładce szkoła/rekrutacja).

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu prowadzona jest i nadzorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To placówka artystyczna, której głównym celem jest kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży. Od ponad stu lat pełni w naszym mieście ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą.

W 2019 roku placówka świętowała 100-lecie działalności. W tym samym roku zakończył się gruntowny remont siedziby szkoły. Została poddana termomodernizacji, powstała tu nowoczesna sala koncertowa, sale kameralne oraz pracownia rytmiki. Placówka została wyremontowana w ramach programu „Kompleksowa modernizacja energetyczna państwowych placówek szkolnictwa artystycznego”. Kompleksowy remont trwał prawie trzy lata, a całość kosztowała 15 mln zł. Dodatkowo placówka pozyskała z ministerialnego grantu 570 tys. zł na wyposażenie – nowe meble i instrumenty. Szkołę wyremontowało konsorcjum warszawskich firm: Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo. Budynek ma obecnie m.in. wytłumione sale, drzwi z systemem opuszczanych progów, skośne sufity, minimalizujące pogłosy. Na dachu placówki zainstalowano również ogniwa fotowoltaiczne.