Przed nami kolejny etap modernizacji sieci tramwajowej w Zabrzu

15.01.2021

14 stycznia w zabrzańskim Ratuszu odbyło się spotkanie robocze w sprawie kolejnego etapu modernizacji sieci tramwajowej w Zabrzu. Wzięli w nim udział: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie Bolesław Knapik oraz dyrektor ds. inwestycji spółki Tramwaje Śląskie Kazimierz Ladziński.

– Razem ze spółką Tramwaje Śląskie przygotowujemy się do kolejnego etapu modernizacji sieci tramwajowej w naszym mieście – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Przebudowane zostanie torowisko w ciągu ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki. To zadanie warte ponad 26 milionów złotych.

Trwające właśnie przygotowania do realizacji kolejnego etapu modernizacji torowisk wymagają współpracy wielu podmiotów, w tym m.in. Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu oraz Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zabrzu.

Zmodernizowana zostanie dwutorowa linia tramwajowa o łącznej długości 2760 m. To kolejny etap inwestycji, której łączna wartość wyniesie ponad 160 mln zł. Dzięki niej po zabrzańskich torowiskach będą mogły poruszać się tramwaje niskopodłogowe.