O startupach na rynku zdrowia podczas Medtech Meetup #5

19.10.2020

14 października już po raz piąty w Zabrzu spotkali się naukowy, inżynierowie, medycy, inwestorzy, przedsiębiorcy i studenci zainteresowani rozwijaniem startupów (młodych firm technologicznych skalowalnych międzynarodowo/ globalnie) w obszarach medycyny i pokrewnych.

Spotkanie odbyło się w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. Kilkadziesiąt osób z naszego i nie tylko naszego regionu przyjechało wymienić się wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Doświadczeniem w rozwijaniu startupu w sektorze medtech podzielił się Michał Kostuj, współzałożyciel MediPrintic, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Profesor Marek Gzik przedstawił założenia dot. budowanego Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu w Zabrzu przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości zaprosiło do udziału
w 8. edycji konkursu Zabrzański Biznesplan, którego pula nagród finansowych i rzeczowych ufundowanych przez partnerów szacowana jest na ok. 200 tys. złotych (zgłoszenia do 30 listopada br., informacje na: https://miastozabrze.pl/dla-biznesu/zabrzanski-biznesplan/).
Konkurs skierowany jest branż tradycyjnych i technologicznych. Mogą do niego zgłosić się zarówno osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej, jak i już prowadzące firmy (mikroprzedsiębiorstwa) na terenie Zabrza. Odsyłamy do szczegółów na stronie Konkursu.

Dla każdego biznesu – startującego w Zabrzu, przenoszonego do Zabrza, poszukującego nowego adresu w Zabrzu – Arena Zabrze ma propozycję wirtualnego biura w ramach usług www.R81.pl

– Cieszymy się z dużego zainteresowania specjalistów udziałem w spotkaniach MedTech Meetup. Udział osób prowadzących firmy technologiczne w obszarach medycyny i pokrewnych, a także tych z pomysłami na takie przedsiębiorstwa, daje bardzo dużo możliwości do wymiany myśli i dzielenia się doświadczeniami. Niezmiennie nasze spotkania cieszą się zainteresowaniem świata nauki, biznesu i medycyny – mówi Janusz Dramski, startup oficer w Zabrzu.

Zapraszamy już dzisiaj na MedTech Meetup #6. Wydarzenie zaplanowano na 4 listopada br. Szczegóły spotkania oraz link do zapisów podane zostaną w kanałach “Startup City Zabrze”:
https://www.facebook.com/startupcityzabrze 
https://www.linkedin.com/company/startupcityzabrze 

Spotkania MedTech Meetups odbywają się w ramach programu Startup City Zabrze realizowanego z inicjatywy Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, która zainaugurowała działanie Programu podczas specjalnego panelu “MedTech – startupy i biznes – w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej” w ramach 9. Europejskiego Kongresu MŚP w 10.2019.