Plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej

24.09.2020

We wrześniu już tradycyjnie centrum naszego miasta zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych, które mieści się w Zabrzu – Kończycach. 29 września, w godzinach 9.00-14.00 po raz kolejny odbędzie się miejski plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej.

Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można będzie zobaczyć w centrum miasta, w okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska) oraz przy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ul. Miarki.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem “Rytm Zabrza”.

Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności – tłumaczy Piotr Proba, kierownik artystyczny z Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.
– Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych zostaną zaprezentowane na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy.