6 sierpnia – Tour de Pologne w Zabrzu

06.07.2020

Już po raz czwarty przez nasze miasto przejedzie peleton Tour de Pologne. Wyznaczoną ulicami Zabrza pętlę o długości blisko 6 km uczestnicy tegorocznej edycji pokonają trzykrotnie. Najlepsi kolarze świata pojawią się w naszym mieście 6 sierpnia. Tego dnia rozgrywany będzie prowadzący z Opola do Zabrza drugi etap rywalizacji, podczas którego kolarze będą mieli do pokonania 151 km.

Wystartują z Opolskiego Rynku. Na trasie znajdzie się jeden bardzo wymagający podjazd – Góra Świętej Anny, gdzie znajdzie się Premia Górska II kategorii. Następnie kolarze powalczą na dwóch Lotnych Premiach LOTTO – Strzelce Opolskie oraz Ujazd. Po wjeździe do Zabrza kolarze trzykrotnie pokonają pętlę o długości 6km. Zmagania zawodników będzie można śledzić m.in. wzdłuż ulic de Gaulle’a i Roosevelta. Największe emocje czekają nas przy Arenie Zabrze, gdzie zlokalizowana będzie meta drugiego etapu Tour de Pologne.

Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od 2011 r. zaliczany jest do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów świata w kolarstwie szosowym. Co roku zawodników ogląda na trasie ok. 3,5 mln kibiców, a transmisja telewizyjna dociera do ponad stu krajów na całym świecie.

– Mamy wyjątkowe czasy, ale i nasz wyścig będzie wyjątkowy. Chcemy stworzyć imprezę, na którą będą zwrócone oczy całego świata. Pokażemy, że można, że warto, a sport znowu da całemu światu piękny sygnał do działania – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang

Trasa przejazdu kolarzy przez Zabrze:

W naszym mieście uczestnicy wyścigu trzykrotnie pokonają rundę o długości 6 km. Peleton od ronda Sybiraków pojedzie ulicą de Gaulle’a, skręci w lewo w Roosevelta, na niewielkim rondzie w ciągu ulicy Roosevelta pojedzie w lewo, w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej, którą dojedzie z powrotem do ronda Sybiraków, by ponownie zjechać w dół. Zdaniem organizatorów, końcówka będzie bardzo spektakularna, a ponad kilometr prostej do mety zapewni piękny sportowy spektakl.