Wręczono nagrody za wysokie wyniki sportowe

06.11.2019

5 listopada w Sali historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w pierwszym półroczu 2019 roku w nst. dyscyplinach: tenis ziemny, boks, gimnastyka sportowa, piłka ręczna, kickboxing, trójbój siłowy, judo i łyżwiarstwo figurowe.

Nagrodzonych zostało 34 zawodników i trenerów. Wyróżnienia wręczali: wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Krystian Jonecko. Łączna kwota przyznanych nagród wyniosła 26 300 zł. Gratulacje laureatom złożyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik gratulując odnoszonych zwycięstw i życząc kolejnych sportowych laurów.

Nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym dla zawodników, trenerów i osób wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami sportowymi przyznawane są uchwałą Rady Miasta Zabrze od 2011 roku.

Zgodnie z przyjętym regulaminem za wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie krajowym, uprawniający do otrzymania nagrody, należy rozumieć:
a) zajęcie miejsca od I do III w Mistrzostwach Polski,
b) zajęcie miejsca od I do III w zawodach najwyższej rangi mistrzowskiej, organizowanych na szczeblu krajowym (w dyscyplinie, w której nie są rozgrywane oficjalne Mistrzostwa Polski),
c) zajęcie miejsca od I do III w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski,
d) awans drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej.

2. Za wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym, uprawniający do otrzymania nagrody, należy rozumieć:
a) zajęcie miejsca od I do X w Mistrzostwach Świata,
b) zajęcie miejsca od I do XX w Igrzyskach Olimpijskich oraz w Igrzyskach Paraolimpijskich,
c) zajęcie miejsca od I do VIII w Mistrzostwach Europy,
d) zajęcie miejsca od I do V w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy lub Pucharu Świata.

3. Nagrody Miasta Zabrze mogą być też przyznawane osobie:
a) za całokształt osiągnięć sportowych w trakcie kariery zawodniczej lub trenerskiej, w której jako zawodnik lub trener osiągnął wyniki opisane w pkt. 1 i 2.
b) za wykazanie się wyczynem sportowym najwyższej rangi w określonej dyscyplinie sportowej.