Trwa XIX Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”

18.10.2019

W naszym mieście trwa XIX edycja Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. To okazja do obejrzenia znakomitych przedstawień i spotkania z uznanymi zespołami.

Festiwal ukazuje jeden z nurtów współczesnego teatru – nurt ukierunkowany na realizację i interpretację dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 r., który stara się spełniać postulat „lustra rzeczywistości” i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym, religijnym…

Tym razem w Zabrzu można zobaczyć spektakle wystawiane m.in. przez: Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Powszchny w Radomiu, Teatr im. J. Osterwy w Lublinie, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny w Równem (Ukraina) oraz oczywiście Teatr Nowy w Zabrzu.

Nie zabraknie też imprez towarzyszących – w "Teatrotece" zobaczyć będzie można ekranizacje polskiej młodej dramaturgii teatralnej realizowane przez WFDiF (Aula WST w Zabrzu; wstęp wolny); w ramach projektu "Dramaty czytanie" zarezentowane zostaną sztuki współczesne, m.in. Tadeusza Słobodzianka i Piotra Rowickiego, w wykonaniu młodzieżowych grup teatralnych (wstęp wolny); a najmłodsi widzowie będą mogli skorzystać z propozycji przygotowanych w ramach projektu „Smykom Rzeczywistość przedstawiona” (wstęp wolny).

Festiwal potrwa do 20 października. Tego dnia ogłoszony zostanie werdykt jury.

Więcej na stronie: www.teatrzabrze.pl