Zabrze przestrzenią rozwoju

"Skarbnikowe Gody" – zmiany w organizacji ruchu drogowego

25.09.2019

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 28 września, w godz. 10.00-12.00, zmieni się organizacja ruchu drogowego podczas „Skarbnikowych Godów”.

Komunikat MZDII:

W dniu 28 września 2019 roku od godz. 10:00 do czasu zakończenia przemarszu zostanie wyłączona z ruchu pojazdów ul. Dubiela oraz Plac Traugutta – na całej długości. Z tego też względu w tym dniu na tych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Oznakowanie drogowe o zakazie zatrzymywania ze wskazaniem terminu jego obowiązywania zostanie ustawione na minimum 5 dni przed terminem imprezy.

W dniu 28 września 2019 r. z od godz. 10:45 do czasu zakończenia przemarszu zostanie wyłączona z ruchu pojazdów ul. Wolności (na odcinku od skrzyżowania z ul. de Gaulle’a do skrzyżowania z ul. K. Miarki), ul. Miarki – na całej długości, ul. Religi – Bytomska (od skrzyżowania z ul. Hagera w kierunku centrum), Plac Teatralny
(za wyjątkiem dojazdu do stacji paliw, McDonalds itp. od ul. Mikulczyckiej). Natomiast utrzymany dla ruchu pojazdów zostanie wyjazd w prawo z ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Bytomskiej.

Objazd dróg wyłączonych z ruchu możliwy będzie następującymi ulicami:
– w kierunku północnym ulicami: Stalmacha, Bytomską, Hagera
– w kierunku południowym ulicami: Mikulczycką, Niedziałkowskiego, Al. Korfantego
– w kierunku wschodnim ulicami: Wolności, De Gaulle’a, Goethego, 3 Maja, Brysza, Wolności, Stalmacha, Bytomską
– w kierunku zachodnim ulicami: Bytomską, Hagera, Przystankową, Mikulczycką, Gdańską, Al. Korfantego, Wolności

W godz. 10:45 – 12:00 nie będzie możliwy dojazd do parkingu CH Platan od ul. Bytomskiej i Religii.

W dniu 28 września 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 nastąpią zmiany w zakresie kursowania autobusów komunikacji publicznej linii 15, 81, 83, 156, 286, 617, 720 i T-3. Objazd dla autobusów komunikacji miejskiej w kierunku centrum Zabrza przebiegał będzie od ul. Mikulczyckiej ulicami: Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego, do ul. de Gaulle’a bez obsługi przystanku „Zabrze Plac Teatralny”. Natomiast w kierunku Mikulczyc trasa objazdowa będzie przebiegała od ul. de Gaulle’a, Aleją Korfantego
i ul. Gdańską do ulicy Mikulczyckiej, bez obsługi przystanków „Zabrze Plac Teatralny” i „Zabrze Gdańska”, ale z obsługą tymczasową przystanków: „Zabrze Curie-Skłodowskiej” i „Zabrze Multikino”. Godziny odjazdów wymienionych linii pozostaną bez zmian.

W dniu 28 września 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 zostanie wstrzymany ruchu tramwajowy na odcinku ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Średnią do skrzyżowania z ul. Torową.

Plan organizacji ruchu na czas przejścia parady "Skarbnikowe Gody" znajdziecie Państwo TUTAJ.

Równocześnie Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że 28 września – na czas przejścia korowodu „Skarbnikowe Gody" – od godz. 10.00 do godz. 12.00 zostaną czasowo zamknięte dla ruchu ulice: Wolności, Miarki, Bytomska, Religi oraz plac Teatralny w centrum Zabrza.

Autobusy linii: 15, 81, 83, 156, 286, 617, 720 i T-3 będą kursowały w tym rejonie w obu kierunkach trasami objazdowymi. Na odcinku ulicy Wolności, pomiędzy ulicami: Dubiela i Miarki, nastąpi całkowite wstrzymanie przejazdu linii tramwajowych 1, 3, 4, 5.Szczegółowe informacje https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1381