Zabrze Summer Festiwal

08.07.2019

7 lipca w naszym mieście rozpoczął się cykl letnich koncertów – Zabrze Summer Festival. Jako pierwszy przed zabrzańską publicznością wystąpił Sławomir.

Koncerty będą odbywały się w sercu miasta, tj. na parkingu Centrum Handlowego Platan. Podczas wczorajszego koncertu gwiazdą wieczoru był król muzyki rock-polo SŁAWOMIR, twórca takich przebojów jak „Miłość w Zakopanem”, czy „Nic się nie stało”. Koncert SŁAWOMIRA poprzedził występ zespołu Systematic oraz Black Lady.

Oprócz koncertów przygotowano szereg atrakcji z myślą o całych rodzinach m.in.: punkty gastronomiczne oraz miasteczko atrakcji dla dzieci.

Już w najbliższą sobotę (13 lipca), zagra hip-hopowy Zespół Jeden Osiem L znany z hitu „Ile dałbym by zapomnieć” oraz polski raper i producent muzyczny GRUBSON, natomiast 20 lipca wystąpi gwiazda disco-polo zespół BOYS, znany z hitów „Szalona” oraz „Niech żyje wolność i swoboda”.

W sierpniu podczas Zabrze Summer Festival zagrają kolejne gwiazdy: 4 sierpnia najlepszy zespół rozrywkowy na Podhalu BACIARY oraz KAPELA GÓROLE znana z hitu „Bierz ile chcesz”. Cykl koncertów zakończy się 25 sierpnia DYSKOTEKĄ, na której zagrają najlepsi dj-e: DJ Hazel, Bueno Clinic, I.GOT.U, a towarzyszyć temu będzie niepowtarzalne widowisko z pokazami laserów. Koncerty poprzedzi szereg atrakcji przygotowanych z myślą o całych rodzinach (występy dzieci, koncerty lokalnych gwiazd muzycznych/tanecznych, konkursy).

Na festiwal zapraszają: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz Urząd Miejski w Zabrzu. Wstęp na Zabrze Summer Festival jest bezpłatny. 

PROGRAM:

13 lipca, sobota
17.00 – Strefa Rozrywki (występy / konkursy / zabawy)
18.30 – Jeden Osiem L
20.00 – Grubson

20 lipca, sobota
17.00 – Prezentacja drużyny Górnika Zabrze przed sezonem 2019/2020
18.30 – BOYS
20.00 – Miglanc

4 sierpnia, niedziela
17.00 – Strefa Rozrywki (występy / konkursy / zabawy)
19.00 – Kapela Górole
20.00 – Baciary

25 sierpnia, niedziela
17.00 – Strefa Rozrywki (występy / konkursy / zabawy)
19.00 – 22.00 – DYSKOTEKA
– DJ Hazel
– Bueno Clinic
– I.GOT.U
– Pokaz laserów