Międzynarodowy Festiwal Tańca

13.05.2019

Za nami 22. Międzynarodowy Festiwal Tańca, który odbył się w ub. niedzielę w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar, członkowie stowarzyszeń tanecznych oraz miłośnicy tańca z Zabrza i okolic.

Zabrzański festiwal jest jednym z trzech tego typu wydarzeń tanecznych rozgrywanych w naszym kraju. Zorganizowany został przez Federację Tańca Sportowego, Taneczny Klub Sportowy „GTC” oraz Miasto Zabrze. Wypełniona po brzegi hala „Pogoń” po raz kolejny zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym od rana rozbrzmiewała muzyka rytmicznych tańców latynoamerykańskich (rumba, czacza, jive) i klasycznych walców.

Tancerze przyjechali do nas z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Niemiec czy z Włoch, by rywalizować w tańcu sportowym World Dance Sport Federation i zbierać punkty w rankingu WDSF. Zmagania tancerzy w kategoriach Open Latin Adult, Open Standard Adult, Open Youth Standard/Latin oceniała komisja sędziowska złożona z międzynarodowych ekspertów, którzy przybyli m.in. z Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Austrii.

W czasie obrad sędziów wydarzenie uatrakcyjniły pokazy w wykonaniu duetu akrobatycznego Delfina i Bartek oraz występ Łukasza Świrka – Człowieka Flagi, uczestnika programu "Mam Talent". Galę finałową po raz kolejny poprowadziła Ilona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i jurorka telewizyjnego programu tanecznego oraz Sławomir Kurzak.

Wyniki:

Tańce Standardowe ( Główny Turniej)
WDSF International Open Adult LA
1. Stopka Dariusz – Rek Karolina Konstancja (Polska)
2. Vaikasas Gabrielius – Grabowska Klaudia (Polska)
3. Subczyński Paweł – Kucharska Aleksandra (Polska)

Tańce Latynoamerykańskie (Główny Turniej)
WDSF Open Adult ST

1. Fazullin Armand – Iwańska Klaudia (Polska)
2. Masaryk Vaclav – Chovancikova Klara (Czechy)
3. Wiśniewski Patryk – Mrówczyńska Paulina (Polska)