Inauguracja XXVI Tygodnia Ziemi

24.04.2019

 24 kwietnia, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, zainagurowany został XXVI „Tydzień Ziemi”. Wykład na otwarcie pt. „Sztuczna inteligencja” wygłosił Tomasz Rożek.

W uroczystym otwarciu obchodów XXVI „Tygodnia Ziemi” udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, przedstawiciele zabrzańskiego samorządu oraz zabrzańskiej oświaty. Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody podsumowujące konkurs na projekt znaczka pocztowego.

Obok propozycji stricte edukacyjnych organizatorzy zachęcają do udziału w akcjach proekologicznych – zbiórce elektrośmieci, akcji badania wód rzeki Bytomki oraz bliższego poznania aktywności organizacji i instytucji, które zajmują się ochroną środowiska naturalnego. Zapraszają też do zapoznania się z niezwykłymi obrazami przyrody utrwalonymi przez śląskiego fotografika – Tomasza Sczansnego.

Jak co roku proponujemy różne formy uczestnictwa w Święcie Ziemi: konkursy, warsztaty, prelekcje, wystawy, wycieczki do obiektów komunalnych i przemysłowych, zawody sportowe wreszcie zajęcia na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo w tej ofercie atrakcyjne propozycje dla siebie.