Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Technicznej

15.10.2018

Dzisiaj, w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu, zainaugurowano nowy rok akademicki 2018/2019. W uroczystości wzięli udział studenci nowo otwartego Wydziału Nauk Medycznych. Nie zabrakło przedstawicieli zabrzańskiego samorządu, w tym zastępcy prezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego oraz władz uczelni na czele z kanclerzem WST mgr. inż. arch. Arkadiuszem Hołdą.

Ponad pięć lat temu rozpoczęły się prace nad naszym nowym wydziałem, który powstał aby wiedza techniczna mogła zostać przekazana przyszłym lekarzom – powiedział kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej Arkadiusz Hołda. – Dzisiaj medycyna bez techniki nie może istnieć. W przyszłym roku będziemy tutaj w Zabrzu otwierać także wydział pielęgniarstwa. Dzięki władzom miasta będziemy mogli stworzyć kompleks lekarski na naszej uczelni.

Siedziba Wydziału Nauk Medycznych WST mieści się przy ul. Park Hutniczy 3-5 w Zabrzu. Od października studenci uczestniczą tam w zajęciach na dwóch kierunkach: lekarskim i pielęgniarskim.

To ciekawa oferta dla młodych ludzi wpisująca się w markę Zabrza, jako ośrodka medycyny, miasta pretendującego do roli jednego z najważniejszych punktów na mapie medycznej Polski – twierdzi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wyższa Szkoła Techniczna wychodząc naprzeciw nowoczesnym trendom edukacyjnym oraz oczekiwaniom rynku pracy, stale się rozwija i poszerza swoją ofertę studiów dyplomowych i podyplomowych, zapewniając absolwentom nie tylko zawodowe przygotowanie do przyszłej pracy, ale również doświadczenie i nabycie profesjonalnych kompetencji niezbędnych do odnalezienia się na wymagającym rynku pracy.