Tytuł "Symbol Polskiej Samorządności 2018" dla Zabrza

09.10.2018

Decyzją Kapituły Programu Promocyjnego Symbol 2018 prowadzonego przez redakcję Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej i Monitora Biznesu w Rzeczypospolitej Zabrze otrzymało tytuł „Symbol Polskiej Samorządności 2018″.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 października w Katowicach, nagrodę w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik odebrała zastępca prezydent Zabrza – Katarzyna Dzióba.

Symbol 2018 to już ósma edycja programu, który ma na celu wyłonienie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, samorządów i jednostek naukowych. Szczególną uwagę poświęcono osiągnięciom miast i gmin, których działalność może służyć za dobry przykład dla wszystkich polskich samorządów.

Wręczenie wyróżnień poprzedziła debata pod hasłem Każdy powinien być SMART. Możliwości rozwoju miast i gmin w kontekście Smart City, podczas której uczestnicy wymieniali się doświadczeniami w realizacji idei inteligentnego miasta oraz pomysłami na jej dalszy rozwój.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP.