Zabrze przestrzenią rozwoju

Projekty Edukacyjne ZUS

12.09.2018

Edukacja z ZUS – projekty edukacyjne dla uczniów

Oddział ZUS w Zabrzu serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w projektach edukacyjnych „Projekt z ZUS” oraz „Lekcje z ZUS”. Celem projektów jest przybliżenie uczniom tematu ubezpieczeń społecznych, a także budowanie ich świadomości dotyczącej ubezpieczeń dając tym samym praktyczną wiedzę.

„Projekt z ZUS” – dedykowany uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych

powiązany jest z programem wiedzy o społeczeństwie, który bezpośrednio nawiązuje do praw i obowiązków pracowniczych oraz ubezpieczeń społecznych. Składa się z jednej godziny lekcyjnej (45 minut), którą prowadzi nauczyciel. Następnie uczniowie przy wsparciu nauczyciela i opiekuna z ZUS, realizują projekt zespołowy  polegający na przygotowaniu filmu, komiksu lub plakatu wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Najlepsze prace zespołów wezmą udział w ogólnopolskim konkursie ZUS

„Lekcje z ZUS” – dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych

to cykl czterech lekcji poświęconych tematyce historii ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego, świadczeń związanych z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń oraz zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Po zakończeniu lekcji, uczniowie i ich opiekunowie mogą wziąć udział w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Na każdym etapie realizowania projektów ZUS gwarantuje Państwu opiekę merytoryczną oraz zapewnia całkowicie darmowe materiały dydaktyczne.

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w projekcie edukacyjnym prosimy o kontakt z:
panią Sonią Pierścińską 32 277-86-73 kom. 502-009-849 lub panią Małgorzatą Polit 32 277-89-96 kom. 502-009-834.

Serdecznie zapraszamy !