XXIII Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy

29.08.2018

W najbliższą sobotę, 1 września, o godz. 19.00 rozpocznie się XXIII Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego.

Przez cztery wrześniowe weekendy zabrzańskie kościoły wypełnią dźwięki królewskiego instrumentu w wykonaniu wirtuozów muzyki organowej z Polski, Niemiec i Czech.

Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego to prawdziwa uczta dla melomanów. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego, który odbywa się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, jest Urząd Miejski w Zabrzu, a dyrektorem artystycznym Waldemar Krawiec.

W trakcie koncertu inauguracyjnego w kościele pw. św. Anny wystąpią Michał Mogiła oraz Krzysztof Karcz. Natomiast na zakończenie Festiwalu, w kościele pw. św. Wawrzyńca, z koncertem wystąpi Thomas Schnorr – organista z Niemiec.

Program XIII Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego znajdziecie Państwo na stronie www.festiwal-organowy.pl, a także na plakacie poniżej: