Odkryj "Tajemnicę Parku 12C" Sztolni Królowa Luiza

21.08.2018

25 sierpnia Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do odkrywania „Tajemnicy Parku 12C”, który mieści się przy ul. Sienkiewicza 43. Wstęp bezpłatny. Warto zaplanować sobie także wizytę w podziemiach Sztolni.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zapraszają na grę terenową i spotkania autorskie. O godz. 11.00 zaplanowano rozmowę z Renatą Piątkowską na temat książki " Biur detektywistyczne Dziurka od klucza". W godzinach 13.00-14.00 będzie można wziąć udział w warsztatach (zagadki, szyfry, rebusy) na podstawie serii książek Martima Widmarka "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Z kolei o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Mikołajem Marcelą poświęcone książce pt. „Best Seler i zagadka znikających twarzy”. Komenda Miejska Policji w Zabrzu prezentować będzie specyfikę pracy detektywa.
Na godz. 18.00 zaplanowano koncert Coffee Experiment.

Warto również odwiedzić podziemia Sztolni Królowa Luiza. Zapraszamy na Trasę Rodzinną. Sztolnia Królowa Luiza to niezwykły kompleks muzealny składający się z części nadziemnej i podziemnej. Na powierzchni możecie zwiedzić dawne budynki, w których kiedyś mieścił się sprzęt i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne niezbędne do wydobywania czarnego złota. Szczegóły na stronie internetowej Sztolni Królowa Luiza

Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. Jest autorką książek dla dzieci, laureatką wielu konkursów literackich. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – szwedzka seria książek dla dzieci napisanych przez Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. Seria opowiada przygody dwójki dzieci – Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne, pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Tekściarz w wyróżnianym w amerykańskich konkursach muzycznych projekcie Magnetic Clouds. Autor książki dla dzieci Best Seler i zagadka znikających warzyw. Prowadzi bloga kulinarnego „Kuchnia Dr. Marceli”.