Zabrze przestrzenią rozwoju

Już wkrótce Industriada 2018!

06.06.2018

Dom Mody Luiza w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza, konkurs „Nasze baby”, piaszczysta plaża w centrum miasta, Śląsko Izba 320 metrów pod ziemią czy też Militarna Moc Atrakcji w Parku Techniki Wojskowej – to tylko część atrakcji, jaka czeka na tych, którzy wybierają się na tegoroczną Industriadę w Zabrzu.

W tym roku Industriada jest kobietą i nie inaczej będzie w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, gdzie tegoroczna edycja tego wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem „Nasze baby”. W ramach przygotowanej przez MGW imprezy będzie można m.in. wziąć udział w konkursie „Nasze baby” (komplet pieczątek na specjalnej mapie zbierzemy odwiedzając podziemne obiekty Muzeum). Na poziomie 320 Kopalni Guido będzie można poznać historię śląskich kobiet, ich życia codziennego i roli jaką pełniły jako matki, żony i opoki rodziny. Specjalnie z tej okazji Muzeum przygotowało też wystawę ,,Baba na grubie”. Podróż przez poziom 320 zakończy się w śląskiej izbie.

W podziemiach Kopalni Królowa Luiza oraz w Parku 12C uczestnicy tegorocznej Industriady spotkają babcię czyli śląską Omę. W programie także m.in. piaszczysta plaża, wystawa ,,Baba na grubie” Arkadiusza Goli oraz przejazd kolejką akumulatorową „Karlik“.

Na terenie Parku Techniki Wojskowej zaprezentowane zostaną elementy techniki wojskowej, które zwykle są poukrywane pod pancerzami, czyli silniki i inne ciekawostki. Wszystko na alei przemysłowej, gdzie tego dnia rządzić będą nasze dziewczyny – mechanicy. Jak zwykle na terenie PTW nie zabraknie też wojskowej grochówy z kotła oraz przejażdżek na eksperymentalnym poligonie.

Na pokaz mody i na zakupy będzie się można wybrać w Sztolni Królowa Luiza, gdzie na gości czekać będą gryfne frele. W programie także m.in. plener malarski, włóczkowa instalacja S. Brzoski oraz występy DJ-ek. 

Więcej nt. Industriady 2018 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu na: https://muzeumgornictwa.pl/images/2018/Industriada/palakt_internet-01.png

 

  

Swoją propozycję na Industriadę 2018 przygotował również Szyb Maciej, który zaprasza już 8 czerwca o godz. 20.00 na Rozruch Maszyn – Industrial Chillout – koncert jazzowy Gigi And Her Boysband. Natomiast 9 czerwca w Szybie Maciej Industriada rozpocznie się o godz. 12.00 "Industrialnymi rozmaitościami", a zakończy o godz. 19.15 spektaklem plenerowym "Malowana lala" Ingi Papkali.

W zespole obiektów dawnej kopalni węgla kamiennego „Concordia” turyści mogą zwiedzać: budynek z czynną dwubębnową maszyną wyciągową o napędzie elektrycznym, budynek nadszybia, wieżę wyciągową oraz szyb z głębinowym ujęciem wody pitnej.

Więcej o programie Industriady 2018 w Szybie Maciej na: https://www.szybmaciej.pl/turystyka/industriada-2018