Dzień Samorządu Terytorialnego

28.05.2018

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji w Zabrzu zorganizowane zostało spotkanie samorządowców, pracowników spółek i jednostek miejskich oraz przedstawicieli oświaty.

Korzystając z dobrych podwalin samorządności w naszym kraju, możemy je nie tylko nadal realizować, ale też starać się je ciągle poprawiać i udoskonalać – stwierdziła w trakcie uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Chcę podziękować radnym za ich zaangażowanie i pracę na rzecz naszego miasta. Serdecznie dziękuję również wszystkim urzędnikom za mrówczą, codzienną pracę, bez której nie udałoby się zrealizować tak wielu cennych i ważnych projektów. To ogromna radość patrzeć, jak zmienia się nasze miasto. Dzisiaj bez wątpienia możemy powiedzieć, że Zabrze, to miasto nauki, kultury, sportu, turystyki, a o gospodarce i przemyśle też nie zapominamy.

Słowa prezydent Zabrza znalazły odzwierciedlenie w filmie, który z okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego przygotowała Telewizja Zabrze. Podsumowano w nim zmiany, jakie w ciągu ostatniego roku dokonały się w naszym mieście – kolejne inwestycje, działania na rzecz zabrzańskiej kultury, nauki i oświaty, a także działania na rzecz tworzącego się w Zabrzu społeczeństwa obywatelskiego.