Impreza świąteczna z reniferem Rudolfem

18.12.2017

W ramach Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 15 grudnia odbyła się zabawa świąteczna, której głównym gościem był czerwononosy renifer Rudolf.

Porwał on w radosnym pochodzie aniołki, pomocników Świętego Mikołaja oraz zebranych mieszkańców miasta. Świąteczną atmosferę zapewniła Górnicza Orkiestra Dęta „Makoszowy” pod dyrekcją Henryka Mandrysza, która intonowała kolędy i pastorałki, chętnie śpiewane przez przybyłych na plac mieszkańców. Na scenie pojawiły się „zachustowane tancerki”, które z maluszkami zawiniętymi w chusty zatańczyły świąteczny układ choreograficzny. Podsumowano również finał zabrzańskiej Szlachetnej Paczki. Ksiądz Józef Kusche wraz z zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Janem Pawluchem życzyli mieszkańcom spokojnych i radosnych Świąt oraz zaprosili do wspólnej Wigilii, przygotowanej przez zabrzańskich harcerzy. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, którymi były m.in. żywe choinki.