Zabrze przestrzenią rozwoju

Atrakcje towarzyszące 74. Tour de Pologne w Zabrzu

26.07.2017

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa 1 sierpnia, od godz. 13.00, na promenadę Areny Zabrze, gdzie na kibiców Tour de Pologne czekać będzie mnóstwo atrakcji. Ścianka rysunkowa, szczudlarze, puzzle Tour de Pologne, koncert zespołu rockowego, plaża z leżakami, a to tylko część ciekawych propozycji. Na promenadzie Areny Zabrze zamontowany zostanie także wielki telebim, na którym sledzić będziemy mogli czwarty etap wyścigu.  

Dzięki Stowarzyszeniu Śmiercioodporni będzie można poznać procedury, jakie należy podjąć, gdy rowerzysta ulegnie wypadkowi. Stowarzyszenie stworzy też tor przeszkód dla rowerzystów. Chętni będą mogli dla zabawy pokonać na rowerze „ósemkę” albo slalomy bez zatrzymania, a dodatkowo skorzystać z propozycji Muzeum Miejskiego, czyli uczestniczyć w zapomnianych zabawach z dzieciństwa.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przygotowuje przestrzenną konstrukcję w kształcie roweru, którą kolorowymi kwiatami z bibuły ozdobią dzieci. Najmłodsi będą mieli także możliwość ułożenia puzzli Tour de Pologne, które utworzą mapę Polski z rozrysowaną trasą wyścigu Tour de Pologne. MOK zapowiada też, że na promenadzie Areny Zabrze pojawią się 1 sierpnia szczudlarze. Spółka Górnik Zabrze zaplanowała ułożenie obrazka w kształcie roweru (widocznego z lotu ptaka) uformowanego z dzieci należących do klubowego Piłkarskiego Przedszkola. To nie wszystko – obecna będzie też maskotka klubowa czyli słynny "Jorguś".

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Zabrzu zaprasza na koncert zespołu rockowego The Brenchers, a Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zaprasza na występ Młodzieżowego Teatru Tańca oraz grupy Break Dance. 1 sierpnia na promenadzie Areny Zabrze wystąpi też grupa taneczna D’efekt z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Zabrzu. Aktywne Zabrze zaprasza w tym dniu na pokazy zumby oraz rowerowy tor przeszkód, natomiast Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zapewni atrakcje pneumatyczne wraz z obsługą, które zostaną umiejscowione przy kasach biletowych. Na stoisko peryskopowe oraz plażę z leżakami zaprasza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, natomiast z Klubem Kreatywnego Inżyniera FloJaMo będzie można zbudować rowery z drewnianych elementów.

Warto pamiętać, że rywalizacja będzie pokazywana nie tylko z mobilnych kamer na motocyklach, ale także ze śmigłowców, które z góry pokażą najważniejsze wydarzenia w peletonie. To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Tym bardziej zapraszamy mieszkańców do wspólnego kibicowania oraz udziału w konkursie na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Zachęcamy do indywidualnego, ale również zorganizowanego dekorowania Zabrza. Tradycyjnie już pod uwagę będą brane elementy kolarskie i narodowe. Zwycięzca w każdej z trzech kategorii – najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii, otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej.

Ważne linki dotyczące Tour de Pologne:

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/zmiana-organizacji-ruchu-na-czas-tour-de-pologne

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/1-sierpnia-tour-de-pologne-w-zabrzu

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/nutella-mini-tour-de-pologne-takze-w-zabrzu

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/zabrze-najpiekniejszym-miastem-tour-de-pologne-walczymy-o-puchar