XX Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu

26.05.2017

Już od 20 lat w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Tegoroczna edycja tej wyjątkowej imprezy odbędzie się 2 czerwca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W Festiwalu może wziąć udział każdy, kto lubi rysować, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń ani ze względu na wiek, ani miejsce zamieszkania. Tradycyjnie uczestnicy Festiwalu pochylą się nad studium rysunkowym żywego modela, a będzie można wybrać jednego ze stu pozujących modeli. Rysunki będą oceniane według kategorii wiekowych przez pracowników naukowych uczelni plastycznych.

Uczestnicy powinni mieć swoje materiały i przybory do rysowania (np. sztalugę, podkładkę, klamerki, brystol 100x70cm, ołówki itp.). Materiały plastyczne będzie można również kupić na miejscu w hali MOSiR w Zabrzu.

Będzie też można skorzystać z oferty stoiska gastronomicznego, na którym można będzie kupować napoje i ciepłe posiłki. Organizatorzy festiwalu zaplanowali również imprezy towarzyszące: koncerty zespołów muzycznych, pokazy sportowe oraz plac zabaw i dmuchańce dla dzieci. Wstęp: 5 zł (płatne w kasach) w dniu Festiwalu bezpośrednio przed wejściem na halę, która zostanie otwarta o godz.10.00.

Rysowanie rozpocznie się ok. godz.11.20. Sam Festiwal otwarty zostanie o godz. 10.00.

W załączeniu Regulamin XX Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu.