Informacje dla Seniorów

27.04.2017

Seniorze masz ochotę z kimś się spotkać, porozmawiać, poprosić o radę? Zapraszamy w każdy wtorek do Domu Harcerza, w godzinach 14.00-15.30. Są to spotkania integrujące i aktywizujące zainspirowane programem „Seniorzy Seniorom”, który był realizowany przez Stowarzyszenie Forum Organizacji Pozarządowych Działających na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Chorych i Ich Rodzin pod nazwą "RAZEM".

„Zmieniamy swoje nastawienie do życia”, to hasło przyświecające aktywizacji zabrzańskich seniorów. Jest to program obejmujący różne dziedziny życia, a poprzez cotygodniowe spotkania można uczestniczyć w całym wachlarzu zajęć. Bogata oferta zakłada prelekcje na różne tematy np. zdrowie, sport, moda dla seniorów. Można spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin m.in. z miejskim rzecznikiem praw konsumenta, pracownikiem ZUSu, lekarzem. Można również uzyskać informację, jak wypełnić urzędowy formularz.

Zapraszamy wszystkich Seniorów – na pewno warto przyjść!

W najbliższym czasie czekają nas dwa wydarzenia:

13 maja, godz. 15.00, Dom Harcerza – „Dzień Kapelusza” – zapraszamy wszystkie Panie i Panów do konkursu na przygotowanie wiosennego kapelusza, a także do udziału w pokazie mody. Mile widziany jest również wymyślny strój. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone. Prezentacja kapeluszy połączona będzie z wesołą zabawą, kawką i ciasteczkiem.

24 maja, godz. 15.00, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu – turniej tenisa stołowego „Seniorzy na start”. Organizatorami wydarzenia są: MOSiR w Zabrzu oraz zabrzański oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa i nie tylko do udziału w turnieju. Zgłoszenia przyjmuje Ryszard Chabrzyk w biurze PZERiI przy ul Wyzwolenia 7/14 oraz pod numerem telefonu: 32 271-55-92, a także Wala Nowakowska – e-mail: wnowakowska@irj.pl Swój udział można również zgłaszać przewodniczącym poszczególnych kół seniorów. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 13 maja. W programie imprezy przewidziane są pokazy mistrzów tenisa stołowego oraz liczne nagrody.