„Gwiazdy” przedpremierowo w Multikinie w Zabrzu

11.04.2017

Już dzisiaj (20 kwietnia), o godz. 19.30, w Multikinie w Zabrzu będzie można zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu „Gwiazdy” z Mateuszem Kościukiewiczem, Sebastianem Fabijańskim, Magdaleną Cielecką i Erykiem Lubosem w rolach głównych. Z kolei na ekranach kin w całym kraju film będzie można zobaczyć od 12 maja. 
 

Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Górnika Zabrze i Reprezentacji Polski ery Kazimierza Górskiego. W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „Bilet na księżyc”), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. W filmie zobaczymy też Karolinę Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji „Hercules”. Ponadto na ekranie zobaczymy: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta oraz Grażynę Torbicką. „Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.

Bilety na przedpremierowy pokaz można nabyć w Multikinie w Zabrzu, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS. 
 
zapowiedź filmu "Gwiazdy"