"Historia Biblii" – nowa wystawa w Muzeum Miejskim

27.03.2017

Od 30 marca w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia będzie można zwiedzać nową wystawę pt. „Historia Biblii”. To kolejne wydarzenie, które zorganizowane zostanie przez Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z tutejszą Parafią Ewangelicko-Augsburską w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji.

Zwiedzający wystawę będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na półki w naszych domach. Ekspozycja jest opowieścią obrazującą 1500 lat historii powstania – Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe.

Na wystawie można będzie się przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych na papirusie i pergaminach. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku po łacinie i hebrajsku.

Wernisaż wystawy „Historia Biblii” oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie: 30 marca, godz. 17.00.