Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

15.11.2016

Wczoraj 14.11.2016r. o godz. 12:00 w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Zabrzu (pl. Traugutta) odbyła się inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym mieście.

W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli zaproszeni goście:
• Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Urszula Koszutska
• Sekretarz Miasta Zabrze – EwaWeber
• Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy – Alina Nowak
• Naczelnik Wydziału Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (ZCRP) Katarzyna Kucia
• Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych – Iwona Nowakowska
• Dyrektor Cechu rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości i Pracodawców – Elżbieta Korecka
• Dyrektorzy zabrzańskich szkół, nauczyciele, uczniowie
Swoimi wystąpieniami inspirowali młodzież przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców:
• Kawiarni SŁODKAWA – Paulina Pakuła
• Firmy B. Loves Plates – Anna Bulwicka
• Firmy MOM Studio – Mateusz Maik

W ciągu całego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizatorzy (ZCRP) zaplanowali ok. 20 spotkań z uczniami zabrzańskich szkół – odbędą się lekcje przedsiębiorczości, warsztaty dziennikarskie z przedstawicielami lokalnej prasy i telewizji, testy kompetencji i ciekawe zabawy.
Podsumowaniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie Gra Miejska z zakresu przedsiębiorczości. Ta terenowa zabawa rozpocznie się w Inkubatorze AIP w Zabrzu przy
ul. Wolności 274 w najbliższa sobotę o godzinie 10:00.