NMC Górnik Zabrze zagra w hali Pogoń

15.11.2016

16 listopada o godz. 18.30 w Hali Pogoń w Zabrzu piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk. Podczas meczu dziennikarze stacji Discovery nakręcać będą odcinek serialu „Barwy” opowiadający o kibicach.
 

– W każdym odcinku towarzyszymy trójce bohaterów w trakcie ich przygotowań i uczestnictwa w zawodach sportowych. Będą to kluczowe mecze, turnieje, pojedynki – to co rozpala kibicowskie serca i umysły. Co ważne – formuła serii zakłada przedstawienie nie tylko różnorodnych kibiców, ale także zróżnicowanie w ramach samych dyscyplin. Bohaterowie będą fanami zespołów i zawodników z różnych poziomów rozgrywek, reprezentować będą różne środowiska. Dzięki temu uchwycimy niejednorodność, a jednocześnie wykażemy cechy wspólne kibicowania – mówi Marcin Sadowski, kierownik produkcji.
Bohaterem zabrzańskiego odcinka będzie Marcin Kułakowski, jeden z liderów kibiców NMC Górnika Zabrze. – Bohaterów przedstawimy możliwie szeroko, budując ciekawy, wielowątkowy portret: w sytuacjach codziennych, w pracy, w lokalnych społecznościach, pośród innych kibiców. Do uzupełnienia opowiadanych historii włączymy też zawodników, przedstawicieli klubów sportowych, dziennikarzy, tworząc wielowątkową, acz spójną opowieść o fenomenie kibicowania – dodaje członek ekipy.
Ekipa na hali pojawi się już we wtorek, a w środę będzie dokumentowała widownię spotkania z Wybrzeżem. Tym bardziej serdecznie zapraszamy na mecz i zajęcie trybuny najzagorzalszych kibiców!
Reżyserem programu jest Michał Bielawski, który zadebiutował pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Mundial. Gra o wszystko”, łączącym opowieść o stanie wojennym w Polsce z historią występu piłkarskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.
W 2014 roku zakończył prace nad pełnometrażowym dokumentem „Drużyna”, opowiadającym o zawodnikach reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.