III Otwarty Konkurs Fryzjerski „Kolorowe Nożyczki”

07.11.2016

6 listopada w Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców przy ul. Wolności 303 odbył się III Otwarty Konkurs Fryzjerski dla uczniów szkół zawodowych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: damska fryzura wieczorowa z elementami plecionek i warkoczy oraz męskie strzyżenie klasyczne z modelowaniem.

Konkursowi towarzyszył pokaz fryzjerski. Prowadząca zachęcała adeptki do używania w pracy nie tylko klasycznych akcesoriów takich jak wsuwki i szpilki, ale także wypełniaczy podtrzymujących włosy oraz stosowania nowych technik czesania, np. szycia za pomocą igły i dratwy lub wstążek, dzięki którym można uzyskać romantyczne plecenia bądź wyszukane fryzury. Pokaz miał na celu również zachęcanie fryzjerów do podnoszenia swoich kompetencji i bieżącego śledzenia trendów fryzjerskich przez udział w szkoleniach i konkursach.

W kategorii czesania damskiego zwyciężyła Martyna Twarowska z Salonu Fryzjerskiego Beaty Marcinów, a w kategorii strzyżenia męskiego Judyta Worach z Salonu Fryzjerskiego Małgorzaty Ditrich.

Prezydent Zabrza Jan Pawluch, wręczając zwycięzcom nagrody, pochwalił wszystkich uczestników konkursu za wykazanie się autentycznym kunsztem fryzjerskim.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe z branży fryzjerskiej.