Zabrze przestrzenią rozwoju

Już wkrótce – "Bieg dla serca"

14.10.2016

15 października zapraszamy na "Bieg dla serca". Impreza odbędzie się w „Shausha Sport Club” w Szałszy k. Gliwic (ul. Sosnowa 2). Zawody połączone będą z ogólnopolską akcją charytatywną FITNESS DLA SERCA, której patronem honorowym jest prof. Marian Zembala.

Cały dochód z akcji przekazany zostanie na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, z myślą o dzieciach i młodzieży po transplantacji narządów. Zachęcamy do wspierania osób po transplantacji. Im więcej biegaczy weźmie udział w akcji "Fitness dla serca", tym większa będzie pomoc, jaka trafi do młodych ludzi po transplantacji.

Podczas zawodów odbędzie się bieg uliczny oraz marsz nordic walking. Trasa: cztery pętle po 2,5 km każda. Start imprezy – godz.11.00. Wpisowe – 30 zł.

Link do zapisów na bieg: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=159  

Udział w biegu będzie również okazją do spotkania się z prof. Marianem Zembalą, kardiochirurgiem i byłym ministrem zdrowia. W trakcie imprezy będzie można porozmawiać także z osobami po transplantacji serca i płuc, które nie zrezygnowały z aktywności fizycznej i biora udział m.in. w biegach. Akcja "Fitness dla serca" odbywać będzie się równocześnie m.in. w klubach w Knurowie, Zielonej Górze, Pabianicach, Żyrardowie i Raciborzu.

Na miejscu będą również wolontariusze Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca, którzy zachęcać będą do wspierania idei transplantacji w ramach programu "Tak dla transplantacji".

Przypomnijmy, że w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepiono dotychczas ok. 1110 serc i 115 płuc. Aktualnie w Polsce na przeszczep płuc oczekuje ok. 50 osób, a na przeszczep serca ok. 300 osób.

Więcej informacji na temat akcji udziela : Alicja Chachaj – prezes Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca (tel. 698 623 808).