Dotacje i eksport na rynek niemiecki – warsztaty ZCRP

15.09.2016

Prawne i praktyczne aspekty pozyskania środków unijnych oraz współpracy gospodarczej na terenie Niemiec – to tematy, które omawiane będą na warsztatach 21.09.2016 w sali 100 Urzędu Miejskiego w Zabrzu, przy ul. Wolności 286. Poniżej program wydarzenia:
10:00–10:15 Rejestracja uczestników
10:15–11:30 Prawne oraz praktyczne aspekty współpracy gospodarczej przedsiębiorstw z Polski, Niemiec i krajów niemieckojęzycznych, bezpieczeństwo biznesowe.
11:30 –12:30 Dotacje 2016-2020 –możliwości wparcia działalności eksportowej firm oraz inwestycji.
12:30 –13:30 Eksport do Niemiec w praktyce –wskazówki dla przedsiębiorstw planujących działania eksportowe –case studies

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych niemieckim rynkiem gospodarczym do udziału w warsztatach!

Warsztaty poprowadzą: Paweł Koćwin (http://www.argonavi.pl )- ekspert w zakresie dotacji oraz Rafael Churawski (www.gpb-group.com) ekspert w zakresie rynku niemieckiego – poniżej charakterystyki obydwu ekspertów.

Paweł Koćwin – ekspert w zakresie dotacji – wspólnik www.argonavi.pl, Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Kierunku Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego ,przezdziesięć lat związany z największymi instytucjami sektora doradztwa, bankowości i finansów. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K.Koćwin Sp.K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport Koćwin S.C. firm specjalizujących się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie pozyskiwania dotacji, doradztwa biznesowego, eksportowego oraz prawnego.
Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych.

Rafael Churawski – ekspert w zakresie rynku niemieckiego – członek Zarządu www.gpb-group.com – absolwent Freie Universität Berlin, gdzie ukończył studia prawnicze z zakresu prawa europejskiego i międzynarodowego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończył studia z zakresu polskiego prawa gospodarczego, a także uzupełniające studia prawnicze z zakresu prawa polskiego na Uniwersytecie Wrocławskim.
Przez 6 lat pracował między innymi jako ekspert w RBS RoeverBroennerSusat GmbH & Co. KG Spółka Rewidentów Gospodarczych i Spółka Doradztwa Podatkowego w Berlinie.
Jest wykładowcą Humboldt Universität zu Berlin, prowadząc zajęcia w „Szkole Prawa Niemieckiego” na Uniwersytecie we Wrocławiu oraz w Białymstoku.
Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zakresie wprowadzania przedsiębiorstw na rynek niemiecki oraz doświadczenie w handlu międzynarodowym pełniąc funkcję menedżerskie w działach sprzedaży zagranicznych firm na terenie Niemiec.