Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

01.09.2016

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Po wakacjach młodzież, nauczyciele i pracownicy oświaty wracają do szkół. Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 10, w Szkole Podstawowej Nr 30 oraz w Międzynarodowej Szkole Podstawowej – International Primary School in Zabrze.

Z tej okazji do wszystkich placówek oświatowych został wystosowany list:

Szanowni Dyrektorzy,
Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Drodzy Uczniowie i Rodzice

Kochani Uczniowie – po udanych wakacjach wracacie do szkoły. Do Waszych kolegów i nauczycieli. Przed Wami kolejnych dziesięć miesięcy wspaniałej przygody z edukacją. Nabywać będziecie wiedzę, szlifować talenty i rozwijać pasje.

Wróciliście do szkoły, gdzie pod okiem Waszych nauczycieli poznacie otaczający świat, weźmiecie udział w ciekawych zajęciach
i wycieczkach. Nauczyciele ucząc i wychowując przygotują do dorosłego życia w oparciu o poszanowanie wartości, które są dla nas najważniejszym z drogowskazów.

Zabrze jest miastem przyjaznym edukacji. Inwestujemy w szkoły i przedszkola. Uczniom umożliwiamy realizację swoich planów i marzeń. Stwarzamy warunki do godnej pracy nauczycieli, którzy wprowadzą Was w fascynującą przestrzeń nauki, kultury oraz sportu. W Zabrzu funkcjonują bowiem takie instytucje jak Teatr Nowy, Dom Muzyki i Tańca, Filharmonia Zabrzańska, Kopalnia „GUIDO’ Miejski Ogród Botaniczny czy Zabrzańska Arena.

W tym szczególnych dniu inauguracji roku szkolnego 2016/2017 uczniom życzę radości i energii. Rodzicom dumy ze swoich pociech. Nauczycielom satysfakcji z urzeczywistniania swojego pedagogicznego powołania. Wszystkim zaś życzę, aby był to udany rok spędzony wśród wspaniałych ludzi.

Z wyrazami szacunku
Małgorzata Mańka-Szulik