Czas na "Muzyczne Lato"

05.07.2016

Nadeszła pora na kolejne "Muzyczne Lato" na Śląskim Ranchu. Przez całe wakacje, w każdy piątkowy wieczór o godz. 20.00, na scenie przy ul. Webera 18 w Zabrzu, wystąpią znani i lubiani artyści. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Na dobry początek, już w najbliższy piatek (8 lipca), o godz. 20.00, wystąpi zespół "Łzy". To jedna z z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się sześć albumów zespołu "Łzy", z których trzy osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden pokrył się „złotem”.

Tydzień póxniej, 15 lipca, zagra Tomasz Karolak z zespołem "Pączki w tłuszczu". Grupa założona została w 2013 roku, a tworzy ją Tomasz Karolak i Bartek Miecznikowski.

Trzecią gwiazdą "Muzycznego Lata" będzie IVS Alter, który wystąpi w Zabrzu 22 lipca. Zespoł swoją przygodę z muzyką zaczął biorąc udział w projekcie „Poland why not”’ debiutując utworem „Debonair”. Grupa uczyła się śpiewu w Nowym Jorku ze znanym nauczycielem Justinem Stone’em, odpowiedzialnym m.in. za przygotowywanie uczestników do amerykańskiego X Factora.

Na półmetku "Muzycznego Lata" (29 lipca) wystąpi zespół Game Cover z koncertem pt. „KLENCZON – LEGENDA”. Grupa Game Cover zaprezentuje utwory wykonywane i współtworzone przez Krzysztofa Klenczona- jedną z najważniejszych postaci polskiego big beatu i muzyki rockowej lat siedemdziesiątych.

Sierpień rozpocznie się mocnym akcentem. 5 sierpnia publiczność rozgrzeje zespół 2 plus 1. Grupa wydała do tej pory 12 płyt, a ich wielkie przeboje: „Wstawaj szkoda dnia”, „Windą do Nieba”,czy uwielbiane na Śląsku „Czerwone słoneczko” znają wszyscy.

Tydzień później, 12 sierpnia, z koncertem w Zabrzu wystąpi Zbiegniewa Wodeckiego. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje: „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Pszczółka Maja” czy „Chałupy”.

Ostatnią gwiazdą "Muzycznego Lata" w Zabrzu będzie Habakuk, który zagra 19 sierpnia. Choć zespół kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka i elektroniki.

Tradycyjnie, na zakończenie zabrzańskiego "Muzycznego Lata", 26 sierpnia odbędzie się wielka dyskoteka pod gołym niebem. Repertuar dobrany zostanie tak, by zadowolić gusty wszystkich chętnych do zabawy. Jeśli tylko dopisze pogoda, zapowiada się fantastyczna, roztańczona impreza plenerowa, która na długo zapadnie we wspomnieniach jej uczestników.