Do Teatru Nowego za 400 groszy

11.05.2016

Spektakl „Matki” Piotra Rowickiego oraz monodram „Lady M” w wykonaniu Magdaleny Waligórskiej będzie można obejrzeć 21 maja w Teatrze Nowym w Zabrzu w ramach ogólnopolskiej akcji „Bilet za 400 groszy”.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ub. roku cena biletu wynosząca 250 groszy nawiązywała do okragłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Wiliama Shakespeare’a.

Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski, wśród nich jest też zabrzański Teatr Nowy, który 21 maja o godz. 17.00 zaprosi na monodram w wykonaniu Magdaleny Waligórskiej „Lady M”, a o godz. 19.00 na spektakl „Matki” Piotra Rowickiego w reżyserii Katarzyny Deszcz.

– Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja o godz. 15.00 i prowadzona będzie, podobnie jak w ub. roku, tylko w kasie teatru. Na spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety na każdy spektakl – wyjaśnia Paweł Janicki z Teatru Nowego w Zabrzu.