Delegacja z Nevady w Zabrzu

19.04.2016

19 marca w Zabrzu gościła delegacja z amerykańskiego stanu Nevada. Goście odwiedzili Śląskie Centrum Chorób Serca, Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia oraz Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

Zwieńczeniem wizyty było spotkanie w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, przedstawicielami Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Delegacja spotkała się z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, przedstawicielami Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Biura ds. Inwestorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz szefami instytucji i zabrzańskich firm związanych z branżą medyczną. Goście zaprezentowali propozycje współpracy, ofertę dla inwestorów, przedstawili instytucje i firmy z Nevady chętne do podjęcia współpracy, a także strategię rozwoju startupów w branży medycznej.

Medycyna jest jedną z kluczowych branż dla Stanu Nevada. Podobnie jest w przypadku Zabrza, które jest stolicą polskiej kardiochirurgii i ważnym ośrodkiem medycznym. Nasze miasto może się poszczycić także znakomicie wykształconą kadrą lekarską oraz naukowcami z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii i Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej ITAM.
Delegacja z Nevady gości od wczoraj w Katowicach na wspólne zaproszenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Beaty Drzazgi, prezes BetaMed SA.